Sebevědomí, miluj sám sebe a další kosmické vychytávky..


Před pár lety se mi dostala do rukou knížka: Love Yourself Like Your Life Depends On It.

Je to tenká knížečka a celé poselství zní, že si musíte vtisknout do hlavy, že všechno je ok a vy se milujete. Zní to jednoduše, ale prakticky to tak jednoduché není. Zkoušela jsem se tím řídit, ale bylo to nepřirozené. Celá snaha vycházela naprázdno. Měla jsem v té době špatnou nebo vůbec žádnou práci a byla jsem sama. V této situaci sedět v obýváku a jenom si opakovat pozitivní mantry prostě nefungovalo. Vypozorovala jsem ale, že když se přemůžu, ovládnu svoji touhu nedělat nic a vyrazím alespoň běhat, je mi opravdu líp, přirozeně.

A tohle je ten klíčový bod. Opravdu úspěšní – spokojení lidé, nejsou líní, dokáží jít mimo svoji komfortní zónu.

Tady je můj osobní návod, jak se životem pohnout.

Každý den si dejte jednu fyzickou aktivitu, cokoli vás napadne, ale buďte v tom důslední a nevynechejte ani jednou.

Ukliďte si doma. Zbavte se krámů, které už léta nepoužíváte a jenom vám zabírají prostor. Jestli jste je nepotřebovali doteď, těžko kdy budete. Říkáte si, že skripta z VŠ se ještě budou hodit? Nebudou. Stejně tak starý mobily, nabíječky a krabice od bot. Je totiž mnohem těžší pěstovat kvalitní vztahy a práci, pokud vám doma vládne chaos.

A poslední, sprchujte se studenou vodou. Zní to jako úplná hloupost. Proč se sprchovat ve 21. století studenou vodou? Kvůli překročení stínu, překonání strachu a vystoupení z pohodlné stagnace. Když se zvládnete sprchovat studenou vodou, ani nepříjemnosti v pracovním či osobním životě už vás tolik nezaskočí. Nezaleknete se jich. Mám vyzkoušeno, že překonání jedné nepříjemnosti vede ke zvyku překážky řešit. Na jeden malý úspěch se nabalí další. Místo odkládání nepříjemných úkolů na neurčito, hledání výmluv a čekání, že pozitivní myšlení všechno vyřeší samozřejmě a bezbolestně, je lepší rozpohybovat vlastní síly. Trvalé sebevědomí a klid, přichází podle mého názoru až s vědomím, že jste něco zvládli, že nejste líní a neutíkáte před životem.

Co si o tom myslíš

BeFriends.cz - newsletter