Kuře na paprice pro singles


Možná je teď spousta z vás v situaci, kdy musí vařit jen sama pro sebe. Tohle je náš oblíbený recept pro jeden hladový krk. Jestli máte taky nějaký svůj osvědčený recept, tak sem s ním. 

 

1 velké kuřecí stehno (celá zadní čtvrtka, stehno s kostí je na dušení nejlepší, výsledek bude opravdu šťavnatý)

sůl

1 lžička oleje + 1 větší  lžička másla

1 cibule, nakrájená najemno

1 lžíce sladké mleté papriky

200 ml smetany ke šlehání

2 lžičky hladké mouky

 

NA NOKY

1 vejce

1 lžíce másla + 1–2 lžíce smetany

špetka muškátového květu

100–125 g krupice nebo dětské krupičky

Kuřecí stehno osolte. V kastrole se silným dnem rozehřejte olej a máslo, vsypte cibuli a opékejte ji doměkka. Vložte maso a opečte ho ze všech stran, čím důkladněji, tím lépe. Potom maso odhrňte na stranu, cibuli posypte paprikou, a jakmile zpění, přilijte trochu horké vody; stačí tolik, aby bylo stehno potopené asi z poloviny. Duste asi 30 minut na mírném ohni. Měkké maso vyjměte a uchovejte teplé. Smetanu promíchejte s moukou nebo jíškou a vlijte za stálého míchání do omáčky. Prošlehejte a mírně povařte 15–20 minut, aby omáčka zhoustla. Potom ji můžete ještě promixovat ponorným mixérem. Omáčku případně dosolte, opepřete podle chuti.

Na noky v misce ušlehejte máslo se špetkou soli a vejcem do pěny a postupně vmíchejte krupičku a smetanu. Z hmoty tvarujte dvěma lžícemi proti sobě trojhranné noky (lžíce předem smočte ve studené vodě) a vkládejte je do vroucí osolené vody. Vařte 10–15 minut a pak noky vyjměte děrovanou lžící.

Co si o tom myslíš

BeFriends.cz - newsletter